top of page

Złe nawyki, które niszczą Twoją brodę

Broda stanowi wyraz osobistej tożsamości i stylu dla wielu mężczyzn na całym świecie. Niezależnie od tego, czy preferujesz krótką, dobrze przyciętą brodę, czy też długą i bujną, jedno jest pewne: pielęgnacja i utrzymanie zdrowej, zadbanej brody wymagają staranności i uwagi. Dla wielu mężczyzn jest to nie tylko kwestia wyglądu, ale również pewnego rodzaju rytuału i samodzielnego wyrazu. Jednakże, aby zachować brodę w doskonałej formie, istnieją pewne nawyki, których należy unikać jak ognia.
GRZEBIEŃ ZAMIAST SZCZOTKI DO BRODY


Używanie szczotki do brody zamiast grzebienia ma ogromne znaczenie dla zdrowia i wyglądu Twojej brody. Grzebień, choć może wydawać się atrakcyjnym narzędziem, nie jest najlepszym wyborem dla brody.


Po pierwsze, zwykły grzebień może wyrywać włosy z brody, co prowadzi do uszkodzeń i powoduje, że broda staje się rzadsza. Szczotka do brody ma delikatniejsze włókna, które pozwalają na łagodne rozczesywanie i eliminują ryzyko

uszkodzeń.


Po drugie, szczotka do brody pomaga w równomiernym rozprowadzeniu naturalnych olejków i balsamów do brody, co sprzyja zdrowemu wzrostowi włosów i zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. W rezultacie broda staje się miękka, gładka i dobrze ukształtowana. Wybierając szczotkę do brody zamiast grzebienia, inwestujesz w zdrowie

i atrakcyjność swojej brody na dłuższą metę.


Upewnij się, że nie używasz szczotki ze sztucznego włosia. Wypróbuj szczotkę do brody Graham Hill, która jest wykonana

z olejowanego drewna orzechowego

z włosiem dzika.

SUSZENIE GORĄCYM NADMUCHEM


Suszenie brody gorącym powietrzem suszarki może prowadzić do poważnych uszkodzeń włosów oraz wysuszenia skóry twarzy. Wysoka temperatura powietrza może przyczynić się do łamliwości i przesuszenia włosów brody, co z kolei może sprawić, że stanie się ona krucha i trudniejsza w pielęgnacji.


Ponadto, gorące powietrze może przyczynić się do podrażnienia skóry twarzy, co może prowadzić do swędzenia i stanów zapalnych. Jeśli jednak zależy Ci na szybkim wysuszeniu brody, zawsze warto sięgnąć po zimny nawiew suszarki. To rozwiązanie nie tylko pomoże oszczędzić Twojej brodzie negatywnego wpływu gorącego powietrza, ale również przyspieszy proces wysychania. Jednakże najlepiej jest po prostu poczekać, aż broda wysuszy się sama, aby zapewnić jej zdrowy wygląd i kondycję.
UŻYWANIE SZAMPONU DO WŁOSÓW DO BRODY


Używanie szamponu do włosów na brodę może być niewłaściwym podejściem do pielęgnacji tego obszaru twarzy. Szampony do włosów często zawierają substancje chemiczne oraz detergenty, które są przeznaczone do usuwania sebum i brudu z włosów głowy. Jednak broda ma inną strukturę i wymaga bardziej delikatnego podejścia. Użycie szamponu do włosów na brodę może prowadzić do nadmiernego oczyszczania, co usuwa naturalne oleje i prowadzi do przesuszenia włosów brody oraz skóry twarzy. W przeciwnym razie szampon może pozostawić resztki chemiczne, które mogą drażnić skórę.


Dlatego zaleca się korzystanie ze specjalnego szamponu do brody, które zostały zaprojektowane tak, aby były łagodniejsze dla włosów i skóry twarzy. Te produkty pomagają utrzymać brodę w dobrej kondycji, zapewniając odpowiednie nawilżenie

i jednocześnie usuwając zanieczyszczenia. W ten sposób możesz cieszyć się zdrową, miękką i lśniącą brodą, która prezentuje się znakomicie.


Wypróbuj RASCASSE proszek enzymowy, który tworzy delikatnie porowatą piankę oczyszczającą do twarzy i brody. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość proszku na zwilżone dłonie, odwracając butelkę do góry dnem, rozpracować do uzyskania piany i wmasować w wilgotną brodę; pozostawić na krótko, a następnie dokładnie spłukać. Zawiera olejek z jojoby, olejek ze słodkich pomarańczy, olejek cedrowy i miętę, dlatego idealnie nawilża, odżywia i delikatnie oczyszcza skórę twarzy

i brodę.


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page