top of page

Movember - Listopad miesiącem profilaktyki nowotworów męskichListopad to miesiąc, w którym na całym świecie zwraca się uwagę na wsparcie dla mężczyzn, którzy walczą z rakiem prostaty i jądrowym. To właśnie w listopadzie obchodzimy akcję Movember 2023, znana również jako Miesiąc Wąsów. Początki tej ważnej społecznej inicjatywy sięgają 1999 roku w Australii, a teraz ma ona wpływ na ludzi niemal wszędzie. Co to jest Movember i dlaczego w listopadzie panowie decydują się nosić wąsy? W tym okresie wiele mówi się o zapobieganiu chorobom nowotworowym, wykrywaniu pierwszych objawów tych ciężkich chorób oraz o ważności badań, w tym genetycznych, które mogą wykazać, czy ktoś ma większe ryzyko zachorowania na raka prostaty czy jąder.


Koncepcja Miesiąca Wąsów jest bardzo prosta – mężczyźni przez listopad noszą wąsy, aby wyrazić solidarność i jednocześnie zaintrygować ludzi dookoła. Celem jest wywołanie rozmów o ważności badań profilaktycznych i świadomości na temat ryzyka raka prostaty i jąder.


Movember to doskonały czas, aby eksperymentować z nowym wizerunkiem, nosząc wąsy, i przy okazji zrobić coś wartościowego – zarówno dla siebie, jak i dla innych! Panowie często lekceważą różne symptomy, niechętnie umawiają się na konsultacje lekarskie i zaniedbują regularne badania. Nadszedł moment, aby zacząć dbać o swoje zdrowie lub zachęcić do tego kogoś z rodziny czy znajomych! Zdrowie i profilaktyka to żaden wstyd. Ty też możesz się przyłączyć do akcji zapuszczając zarost, ale także udostępniając ważne informacje i rozmawiając z innymi, a szczególnie dbając o samego siebie!


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page