top of page

Jak dbać o siwe włosy?

Siwizna to nie powód do wstydu. Zadbane, wypielęgnowane, siwe włosy i zarost mogą wyglądać naprawdę zjawiskowo i profesjonalnie. Wiele osób przestaje wreszcie walczyć z siwizną i poddaje się naturze. Nie ma w tym nic złego! Jeżeli jesteś jedną z takich osób, przyda Ci się ten poradnik.Siwizna jest naturalnym efektem starzenia się, natomiast niektórym przychodzi ona wcześniej niż później, np. z powodu stresu. Siwe włosy są bardziej suche, za czym idzie łamliwość. Dlatego w ich pielęgnacji należy unikać ciężkich i chemicznych produktów, które mogą przeciążać włosy oraz skórę głowy. Zamiast tego, zalecane jest stosowanie naturalnych kosmetyków. Najbardziej odpowiednie są te delikatne, wzbogacone o naturalne składniki nawilżające i odżywcze.


Wybierając szampon do siwych włosów, kluczowe jest dostosowanie częstotliwości mycia do indywidualnych potrzeb. Możesz myć włosy codziennie lub co drugi dzień, zależnie od preferencji. Ważne jest, aby używać łagodnego szamponu, który nie zaburzy pH skóry głowy i nie osłabi już delikatnych, dojrzałych włosów. Szampony przeznaczone do włosów suchych i zniszczonych będą tu odpowiednie. Raz w tygodniu lub co dziesięć dni warto zastosować szampon głębiej oczyszczający, który usunie z włosów resztki substancji, z którymi nie poradził sobie szampon stosowany na co dzień.


Ponieważ struktura siwych włosów jest szorstka i sucha kluczowe jest regularne nawilżanie. Dlatego warto, jest stosować olejki lub maski nawilżające, które intensywnie nawilżą i wzmocnią siwe włosy.GRAHAM HILL i siwe włosy


LOOP GREY COLOR SHAMPOO to szampon koloryzujący, który nadaje siwym włosom efektowny łupkowoszary odcień. Efekt jest wzmocniony przy regularnym stosowaniu. Wodorosty i nawilżający aloes dodają włosom blasku i naturalnej objętości. Lekka nuta zielonej herbaty, jaśminu i kwiatu lipy orzeźwia i ożywia. Szampon jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów.
LOOP GREY COLOR FOAM to piankowy utrwalacz barwiący z subtelnymi pigmentami zapewniającymi eleganckie wykończenie koloru. Rewitalizuje naturalny odcień włosów i kamufluje siwy odcień naturalnym łupkowoszarym kolorem. Ponadto włosy uzyskują średnie utrwalenie, objętość i przyczepność.Sprawdź kosmetyki do siwych włosów Graham Hill poprzez przycisk poniżej i dumnie noś siwe, zadbane włosy!2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page