top of page

Historia

Graham Norman Hill - legenda Formuły 1

Graham Hill to ikona swojego czasu. Niepokonany do dzisiaj, nieporównywalny i wyjątkowy dżentelmen. Posiadał wyjątkowe poczucie humoru i zawsze znajdował czas dla swoich fanów. To wyjątkowe, ponieważ był numerem jeden a mimo to potrafił zachować klasę i nie wpaść w wir sławy. Oddany mąż i kochający ojciec.

Zawsze bardzo elegancki, w tamtym czasie zawsze bardzo stylowo ubrany w swoje szerokie kolorowe krawaty oraz najmodniejsze garnitury. Jego garderoba posiadała toaletkę z ogromnym lustrem  i pełna była kosmetyków oraz przyborów do układania włosów. Bardzo dbał o swój wygląd a grzebień nosił zawsze przy sobie często poprawiając długie włosy.

Uwielbiał spędzać czas poza torem grając w golfa z przyjaciółmi z toru. To niesamowite gdy konkurujesz z kolegą na torze a poza nim jesteście kumplami z "paczki F1". Taki styl bycia Grahama Hill'a budził ogromną sympatię u jego fanów. NIgdy się nie wywyższał i nienawidził gdy ludzi traktowano niegodnie.

Graham Hill zdobył dwa razy mistrzostwo formuły jeden. Wygrał INDIANAPOLIS 500 oraz 24 HOURS OF LE MANS. Po dziś dzień nikomu nie udało się wygrać "potrójnej korony" i to owiało go sławą a swoj sukces skandował trzema białymi pasami na swoim kasku i to stało się jego znakiem rozpoznawczym

Człowiek pełen charyzmy o wszechstronnych zainteresowaniach i wyrafinowanym poczuciu humoru. Wszystkie te atuty sprawiały że wszystkie drzwi świata stały dla niego otworem.

29 listopada 1975 Graham Hill zginął w katastrofie lotniczej. Wracając z sesji testowej na francuskim torze Paul Ricard awionetka Piper Aztec, którą pilotował Brytyjczyk rozbiła się z powodu zamglenia pod Londynem. Pięciu członków Embassy Hill zginęło w wypadku, w tym kierowca wyścigowy zespołu Tony Brise.

bottom of page